Nasze Motto

W BARANOWIE

Motto przedszkola

Nasza historia

Siedziba przedszkola w latach 1976 - 2012W latach 1976 - 2012 r. przedszkole mieściło się w budynku pożydowskim, który powstał w 1930 roku. Od początku istnienie budynku mieściła się tam łaźnia. Po wojnie budynek był przeznaczony na magazyny, gdzie sprzedawano paszę. Prze krótki okres budynek służył jako mieszkanie prywatne. W latach 1955 - 1976 mieściła się tam izba porodowa. W 2012 r. przedszkole zostało przeniesione do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baranowie przy ul. Szkolnej 2.

Od 1976 r przedszkolem kolejno zarządzali:

• od 1976 - 1991 r. Halina Szczęsna
  • od 1991 - 2001 r. Elżbieta Berlińska
  • od 2001 - 2011 r. mgr Marzanna Wojtaś

Z dniem 1 września 2011 r. Gminne Przedszkole włączone zostało w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baranowie. Przedszkolem zarządza Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Pani mgr Marzanna Wojtaś.

mgr Piotr Wiącek - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baranowie

mgr Monika Litwinek - Wicedyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Baranowie

Nad funkcjonowaniem i organizacją przedszkola czuwa Pani wicedyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Baranowie mgr Marzanna Wojtaś - nauczyciel dyplomowany

Pracownicy przedszkola tworzą życzliwą atmosferę, poczucie bezpieczeństwa i klimat partnerskiego współdziałania. W roku szkolnym 2019/2020 jest to wykwalifikowana i kompetentna, zaangażowana w pracę z dziećmi i otwarta na nowości kadra pedagogiczna w składzie:

mgr Monika Sikora- nauczyciel dyplomowany

mgr Ewelina Stefaniak- nauczyciel kontraktowy

mgr Irena Nitek - nauczyciel dyplomowany

mgr Małgorzata Kulik - nauczyciel dyplomowany

Pawlak Alina - nauczyciel mianowany

mgr Agnieszka Wach - nauczyciel dyplomowany

mgr Anna Szymanek - nauczyciel dyplomowany

mgr Alina Lejkowska - nauczyciel dyplomowany

mgr Kręgiel Renata - nauczyciel dyplomowany

mgr Lucyna Miłosz - nauczyciel dyplomowany

mgr Anna Lenartowicz - nauczyciel dyplomowany

mgr Grażyna Kolek - nauczyciel dyplomowany

mgr Halina Sałek - nauczyciel mianowany

mgr Małgorzata Osiak - nauczyciel dyplomowany

Przedszkole obecnie

Obecna siedziba przedszkola Od dnia 1 września 2012 roku Gminne Przedszkole w Baranowie włączone zostało w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Dyrektorem Zespołu została pani mgr Halina Furman.

Od listopada 2013 roku dyrektorem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego został pan mgr Piotr Wiącek.

Przedszkolem nadal zarządza wicedyrektor pani mgr Marzenie Wojtaś.

Z dniem 1 września 2012 roku Gminne Przedszkole w Baranowie dotychczas mieszczące się w budynku przy ulicy Puławskiej 18 zostało przeniesione do budynku Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych przy ulicy Szkolnej 2 w Baranowie. (Parter - za szklanymi drzwiami).

Przedszkole czynne jest tak jak dotychczas w godzinach 7.00 – 16.00

Na potrzeby przedszkola zaadoptowano dwie sale szkolne. Sale wyposażone są w nowe dostosowane do wieku dziecka kolorowe meble, zabawki a także w różnorodne nowoczesne pomoce dydaktyczne, do których dzieci mają swobodny dostęp w kącikach zainteresowań. Na korytarzu zorganizowano szatnię dla przedszkolaków. Posiłki przynoszone są z kuchni znajdującej się piętro niżej. Przedszkolaki korzystają z jednej z dwóch łazienek znajdujących się w tym skrzydle budynku.

Na terenie szkoły jesienią 2013 roku zbudowany został nowoczesny plac zabaw. Dzieci mają tu miały zapewnione warunki do wszelakiego rodzaju zabaw, z możliwością rozwoju wszechstronnego ruchu. Teren placu zabaw daje też dzieciom i nauczycielom okazję do prowadzenia obserwacji przyrodniczych i doświadczeń.

Przez wiele minionych lat przedszkole liczyło dwa oddziały. Stanowiły je dzieci 2,5 i 3- letnie "MALUCHY" i dzieci 4- letnie "STARSZAKI".

Od roku 2014/2015 w skład przedszkola weszły oddziały zerowe.

Nauczyciele pracujący z dziećmi to osoby kompetentne, stale poszerzające swoją wiedzę fachową poprzez uczestnictwo w warsztatach, kursach i szkoleniach, które wspomagają merytorycznie pracę z dziećmi. Serdeczne i życzliwe dla dzieci i siebie, pozytywnie nastawione do zmian, co bardzo ułatwia pracę z dziećmi i rodzicami. Nasza praca dobrze służy rozwojowi dziecka, gdyż organizowane zajęcia są interesujące, dobrze zorganizowane i stwarzają dzieciom wiele sytuacji sprzyjających nabywaniu wiedzy i umiejętności.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Baranowie

Gminne Przedszkole w Baranowie

24-105 Baranów