Nasze Motto

10 czerwca 2018r.

27 marca 2018r. grupa(II) dzieci 5-letnich wzięła udział w apelu z okazji Dnia Języka Ojczystego „MÓWIMY ŁADNIE I POPRAWNIE” organizowanym przez nauczycieli gimnazjum i panią bibliotekarkę. W dniu dzisiejszym z radością otrzymały dyplomy od pani Uli za wyrecytowane wiersze.

4.06.2018r.

Nasze Przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym: "Moja bajka".

I miejsce zajęła Maja W. z grupy 3 latków

II miejsce zajęła Barbara P. z grupy 4 latków

III miejsce zajęła Magdalena P. z grupy” 0b”

IV miejsce zajęła Zuzanna W. z grupy 5 latków

03.06.2018r

Dnia 3 czerwca o godz. 15.00 w konkursie wokalnym dla przedszkoli z powiatu puławskiego organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach udział wzięło 3 dzieci z naszego przedszkola . Magda K. z grupy „0 a” zajęła 3 miejsce śpiewając piosenkę „Jamniczek”. Festiwal Piosenki Przedszkolaka był prezentacją umiejętności wokalnych dzieci. Festiwal miał formę konkursu. Był okazją do spotkania najmłodszych solistów i ich nauczycieli. Służył rozśpiewaniu dzieci i promowaniu piosenki dziecięcej.

ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH BUTELEK

Akcja „Drzewko za Butelkę” polegała na zbieraniu przez dzieci plastikowych butelek. W zamian za udział w akcji, dzieci otrzymały zestaw przyborów szkolnych oraz worki. Butelki trafią do wtórnego wykorzystania, a dzieci uczą się szacunku do środowiska naturalnego, zasad postępowania z odpadami i mówią o korzyściach z ponownego ich wykorzystania. Najlepsi zbieracze (grupy przedszkolne i indywidualni uczestnicy), otrzymali nagrody, które wręczone zostały podczas uroczystego finału Akcji.

I miejsce zajęła grupa 4- latków i otrzymała kupon na kwotę 500zł.

II miejsce zajęła grupa 5- latków (II)z wynikiem 67,09 butelek/dziecko

III miejsce zajęła grupa 6- latków (b)

Indywidualnie najwięcej butelek zgromadziła dziewczynka z grupy 4- latków i otrzymała kupon na kwotę 500zł oraz dostała zestaw do badmintona.

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe uroczystości. Wspaniałymi gośćmi byli Rodzice, dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały pod opieką swoich kochanych wychowawczyń piękną niespodziankę, wyjątkowe artystyczne występy. Wychowawczynie dzieci z grup zerowych spotkania z rodzicami zorganizowały w plenerze. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę.

Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez.

Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Rodzice dostali bukiety z papierowych kwiatów, własnoręcznie wykonane laurki oraz wiele innych. Pomysłowość dzieci i pań była w kwestii upominków – przeogromna. Uroczystości z okazji „Dnia Mamy i Taty” dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia.

WYCIECZKA DO KINA

Dnia 29.05.2015r. grupy przedszkolne: 5-latki grupa I i II, oraz 4-latki wybrały się na wycieczkę do kina „Sybilla” w Puławach. Przedszkolaki już od samego rana, gdy wchodziły do sali, o niczym innym nie rozmawiały jak o wycieczce, o tym, że jadą do kina. Dzieci miały okazję obejrzeć film ”Futrzaki ruszają na ratunek” ,który przedstawiał historię o Maksiu - kocie, który marzy o karierze muzycznej i wielkiej sławie.

Przed seansem dzieci bawiły się wspólnie z animatorami w podróż do różnych krajów świata, tańczyły przy muzyce danego kraju.

Następnie wylosowane dzieci z panią Moniką przedstawiły na scenie w kinie inscenizację pt. Rzepka”

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami .Przed wejściem do kina dzieci otrzymały w prezencie batoniki. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i zadowolone.

Wyjazd na baśń muzyczną pt.: "W tajemniczej Krainie Krasnali"

Dnia 26 kwietnia 2018 roku grupa przedszkolna 3 i 4 latków wybrały się na wycieczkę do Puław, aby obejrzeć spektakl pt.: „W tajemniczej Krainie Krasnali” Teatru Muzycznego „DUDUŚ” z Łodzi.
Przedstawienie odbyło się w kinie SYBILLA w Puławach. Specjalnie przygotowana scenografia, efekty świetlne, wesołe piosenki oraz wspaniała gra aktorów wprowadziły dzieci w magiczny i zaczarowany świat baśni, w którym mieszkały znane i lubiane postacie z bajek: króliki, czarownice, krasnale oraz wesołe smerfy. W trakcie spektaklu organizowano konkursy, za które uczestnicy otrzymywali drobne nagrody. Wiele emocji dostarczyło również losowanie nagród rzeczowych. Z naszego przedszkola szczęśliwcami okazali się Franek Rybak-otrzymał piękny autobus i Lena Janczara , która otrzymała uroczą przytulankę – miś. Wszystkie dzieci z wyjazdu do Puław wróciły zadowolone i pełne wrażeń

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

W konkursie na najpiękniejszą palmę tradycyjną organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Baranowie dzieci przedszkolne z grupy „0a” zajęły pierwsze miejsce, natomiast w Wielkanocnym Kiermaszu w Nałęczowie organizowanym przez Lokalną Grupę Działania ”Zielony Pierścień” we współpracy z Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury grupa przedszkola „0a” z naszego przedszkola zajęła trzecie miejsce.

Kiermasz wielkanocny

Wielkanoc tuż, tuż... z tej to właśnie okazji, na kilka dni przed tym wielkim świętem, Rada Rodziców przedszkola zorganizowała kiermasz wielkanocny.

Różnego rodzaju ozdoby świąteczne, pisanki, stroiki, baranki, kurczaczki, kartki wielkanocne wykonali rodzice. Kolorowe ozdoby świąteczne wyjątkowe niepowtarzalne i robione ręcznie cieszyły się dużym powodzeniem wśród rodziców i pracowników przedszkola. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na potrzeby przedszkola .Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pomoc i udział w kiermaszu.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu jak zawsze nie przeszedł bez echa. Maluchy przygotowały dla kobiet z całej społeczności przedszkolnej uroczysty poranek. Chłopcy złożyli życzenia i obdarowali wszystkie panie małym upominkiem. Dzień minął wszystkim bardzo przyjemnie i z pewnością dzieci zapamiętają, że istnieje takie święto jak Dzień Kobiet i warto w tym dniu zrobić coś miłego dla każdej pani – a mamy ich przecież w swoim otoczeniu tak wiele.

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Baranowie

 

Gminne Przedszkole w Baranowie

ul. Szkolna 2

24-105 Baranów

 

Tel.(81) 883 49 65

Fax.(81) 883 49 65

E-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Inspektor Ochrony Danych

Funkcję Inspektora Ochrony Danych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baranowie pełni Pani Marta Łysuniek, e-mail: inspektor@cbi24.pl

Ochrona Danych Osobowych